fenerbahçeli

| 2 >>
işyeri modu
başlık içinde ara
  gss radyo  
gizle!
 1. bizi tanımayanlar için bir giriş yapalım önce. varoluş felsefemizin başında galatasaray'lılık yatar. amacımız yıllardır biriktirdiğimiz, seneler geçtikçe gelişen, paylaştıkça çoğalan bir sevdamızı dosta düşmana ilan etmektir. bir iki ve daha fazla çocuğu galatasaray'lı yapmak, olanların takımla bağlarını sıklaştırmak, sayılamayan ölçüde büyük ilke ve gönül birliği oluşturmaktır. karınca kararınca galatasaray'ımıza bağlılığımızın örneğini verdik defalarca. yüzlerce insanın galatasaray'lı olmasını sağladık.
  bu sayfalarda ki yazılarımız galatasaray'lılar içindir. benim için birazdan açacağım fenerbahçe konusu hiç hükmündedir. ancak görüyorum ki yazılarımıza fenerbahçe'liler de takılmaktadır. ve de kendilerinden beklediğim şekilde yorum adı altında küfür yazmaktadırlar. yazsınlar, başka da bir şey beklemem zaten. iyi bir insanın fenerbahçe'liyim demesi kadar üzücü bir şey yoktur benim için. küçükken mahallede, büyükken askerlikte, işte, kahve de, köyde, tatilde, bir kıl adam, bir kötü adam tesbit ettiğim zaman sorarım hangi takımı tuttuğunu. fenerbahçe'liyim der genellikle, ne büyük bir haz duyarım bir fenerbahçe'li daha isabet ettirdiğim için.
  fenerbahçe'li bir türdür. nasıl ki galatasaray'lı bir tür ise fener'lide aynı öyledir. iyi bir fenerbahçe'li aynı zamanda kesin lanet,nkıl bir heriftir. halk düşmanıdır, insanlığı yoktur. dayanışması, birliği, dostluğu olamaz. nankördür, en ufak bir dara düşmende tekme atmakta tereddüt etmeyecektir.
  bizler, galatasaray için kavimden, kardeşten vazgeçmiş insanlarız. sadece fenerbahçe'li diye eşten dosttan, en yakın akrabadan, arkadaştan nefret etmişimdir. fener'in galatasaray tribünlerine yakın locasından bizlere malum hareketleri yapan, galip geldik diye kuduran akraba fener'lilerden cenazelerimize gelmemecesine ayrılmışızdır. tanıdığımız günlere lanet etmişizdir. anamı bir fenerbahçe'liyle beni kardeş yaptı diye cezalandırmışımdır.
  ey fenerbahçe'li beni okuyan. küfür serbest, ne yazarsan yaz yayınlayacağım. yaz ki sende bilmeden galatasaray'a hizmet et. bir iki ve daha fazla galatasaray'lı daha senden nefret etsin. senden nefret ettikçe tuttuğun takıma nefreti artsın. bir galatasaray'lı aynı zamanda anti-fenerbahçe'lidir. galatasaray'a olan bağlılığını peliştirecektir senden duyacağı nefret.
  aslında nefret bile bir duygudur. ben hiç bir şey duymamayı tercih ediyorum. fener maçını seyretmem, seyretsem de gol atar atmaz kapatırım. yoğun tepkiler olmasa bu yazıları da yazmazdım. ben fener'lilere cevap yerine bizimkilerin isteğini yerine getiriyorum.
  hayatımda gittiğim ilk maç pele'li santos'un mithatpaşa stadında oynadığı fenerbahçe maçıdır. o gün attım ben içimden fenerbahçe'yi. o günden bugüne geldiğim nokta fenerbahçe'yi, fenerbahçe'liyi yok sayma noktasıdır. fenerbahçe'ye, fenerbahçe'liye boka bokar gibi bakıyorum. bu satırlarda bana yazı yazdığını sanan fenerbahçe'liyi ise gibisi fazla bok hükmünde sayıyorum.
  büyük galatasaray taraftarı; vasiyetim olsun, bir fenerbahçeli ile ortak olma, evlenme, arkadaşlık yapma. en kralı seni sokar, en iyi bildiğin seni boğazlar, yeryüzü canlıların içinde en aşağılık şeyleri yapmaktan çekinmez. gaddardır, acımazsızdır, bencildir, bu yazdıklarım tahmin değil, hamaset değil, bizzat yaşanmış 40 yıllık ilişkiler ortalamasıdır. aynıyla vakidir, denize düştüğünde fener'liye sarılma.

  not; bu yazımız, sıradan insanlar, sıradan fener'liler için değildir. her kim fenerbahçe'liyim diye sıfat koyarsa kendine lafımız onlar içindir. hayatlarında bir kere bile olsa galatasaray'a küfür etmişler içindir.
  (mahalle takimi - 26 temmuz 2009 16:28)
 2. hayatı boyunca kaybetmeye ve üzülmeye mahkum olan insan.
  (adrian mutu - 26 temmuz 2009 16:30)
 3. bu fenerbahçelidir,

  http://www.atillatas.org/...lla%20tas%20(37).jpg +

  bu da galatasaraylı,

  http://www.cokozeliz.net/...n_imirzalioglu_4.jpg +

  kararı siz verin artık.
  (schumy - 20 ocak 2010 13:00)
 4. islam çupi nin uydurduğu bir yalanın peşinden gidip kendi kendini avutan kişi(ler).*
  (bkz: fenerbahçe büyüklüğü)*
  (leogs - 4 mart 2010 01:03 ~ 01:05)
 5. fenerbahçe'ye gönül veren kimse. her galatasaray taraftarı nasıl takımına gönülden bağlıysa her fenerbahçe taraftarı da kendi takımına o derecede bağlıdır. araçları ve amaçları farklı olsa da yasadıkları duygu aynıdır.

  (bkz: futbol sadece bir araçtır)
  (casus - 4 mart 2010 01:05)
 6. (bkz: anti fenerbahceli)
  (since prospero - 28 nisan 2010 13:05 ~ 13:07)
 7. --- alıntı ---

  fenerbahçeli sahaya inmiş ya nasip demiş

  --- alıntı ---
  (tcoskun - 17 mayıs 2010 12:27)
 8. stadında bayrak dikilmiş olan takımın taraftarına denir.
  (galatasarayizm - 17 mayıs 2010 12:43 ~ 12:55)
 9. (bkz: oğlanların hepsi genç fenerbahçeli)
  (yirmi kirkbes - 17 mayıs 2010 12:49)
 10. fanatik olmayanları, böyle ağız dolusu küfür etmeyenleri ile (sözün özü seviyeli ve mantıklı olanları ile) atışmak çok zevklidir.
  (cimbombom - 5 aralık 2010 19:35)
 11. gerçek fenerbahçelinin marşı için;

  (bkz: beni yak kendini yak mamadou niang)
  (carpathiansmaradona - 5 aralık 2010 21:14)
 12. fenerbahçe takımını destekleyen insanları tanımlamak için kullanılan bir kelimedir. halk arasında kısaca fenerli olarak bilinirler.
  (daddy cool - 5 aralık 2010 23:05)
 13. en iyisi olmayanıdır...
  (fenerzencisever - 5 aralık 2010 23:06)
 14. -bu dünyada bir fenerliden daha çok nefret ettiğim bir şey varsa o da iki tane fenerlidir.
  -en iyi fenerli ağzını tıkadığınız fenerlidir.
  -bir fenerli iyidir. iki tanesi idare eder ama üç tanesi cinayet sebebidir.
  -fenerlilerin en değerli eşyası nedir? dikiz aynası. finalden kaçarken kupayı görmek için kullanırlar.
  -ağlayan 55 bin kişiye ne denir? fenerbahçe taraftarı.
  (10metin10hagi10arda10 - 8 aralık 2010 13:15)
 15. emniyet kemeri takmadığı için ceza yazan polistir,geçme notu 50 olan bir sınavda öğrenciyi 49'la bırakan öğretmendir,siz parayı verirken 5 kuruşa kadar isteyen ama siz para alacağınız zaman kalan 10 kuruş yerine sakız veren bakkaldır,yolda yürürken sizi dolmuşa almak için oralı olmamanıza rağmen ısrarla kornaya basan dolmuşcudur.işte böyle bir şeydir fenerbahçeli..
  (pejastojakovic - 16 nisan 2011 14:53)
 16. kendileri virüs gibidir.

  bunu aşağılama olarak yazmıyorum zira tanıdığım tüm fenerliler tam bir virüs gibi aktifleşecekleri ortamı beklerler. bu aktifleşme ortamının adı ise şampiyonluk yarışıdır. bu ortam oluşmadığı sürece fenerbahçeli olmak diye bir kavramı insanlara anlatamazsınız. örnek yok elinizde çünkü. oysa ne zaman yarışa girseler ülkenin en çok taraftarına sahip iki takımından ekmekspor ortadan kalkar, yerine fenerbahçe gelir. birden her yer fenerli dolar şenlenir falan. eğlenilir.

  sonra ne mi olur peki dostlarım?

  http://www.itusozluk.com/...rbah%E7eliler/140285

  işte böyle şeyler olur. sonra yeniden ekmekspor spor toto süper lige hazırlanmaya başlar.

  bu masal da burada biter.
  (cimbomlu - 7 mayıs 2011 00:24)
 17. (bkz: are you player ) gibi bircok ozlu sozu futbol lugatimiza kazandirandir.ayrica futbolda kupayla parayi ayni sey zanneder,soyle ki her hezimetten sonra once fenerbahce'nin buyuklugu oyledir ki diye baslar,bakti olmuyor en son piskin piskin ''ehi ehi olm bizde para var paraaaa'' diye kroluka ust siniri zorlar.kisacasi kendi calar kendi oynar,kucuk dunyasinda,kumdan kalesinde,kendini avutarak mutludur kaale almazsaniz pek sorun yaratmazlar.
  (tolga19 - 7 mayıs 2011 12:02)
 18. en ezik duyguların insanıdır.
  (jackrabbit - 7 mayıs 2011 12:59)
 19. az önce gördüm bunlardan bir tane. istanbul'a otobüsüm kalkacaktı, otogarın oralardayız.
  kendisi hem fenerbahçeli, aynı zamanda da zil zurna sarhoştu. sanırım beşiktaş'ın aldığı türkiye kupasına içerlemiş abimiz;

  - biz de şampiyonlar kupası alacaz. fener de.. hıkk.. şampi- şampiyonlar liginde ala-alacak kupa, kupayı"

  deyip deyip, yata yıkıla yürüyordu yollarda. bir de ara sıra "feennnneeerrrr!1!!!!1" şeklinde naralar atıyor.
  ben otobüse bindim yoldayım ama aklım hala onda. ah be abi ne yaptın :( niye o kadar içtin :(
  (alakaya maydanoz - 12 mayıs 2011 00:20)
 20. bu entryinin girildiği anlara yakın zamanlarda medyada, sosyal paylaşım sitelerinde viyaklayan, ağlayan, bok atan birilerini duyuyorsanız işte o fenerbahçelidir.
  (cimbomlu - 5 temmuz 2011 22:01)
 21. bildiğiniz gibi fenerbahçelilere göre atatürk fenerliymiş. öyle böyle değil ama en büyük fenerliymiş. ee ne demişti atatürk ''ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim'' altını çizerim ahlak! aziz yıldırım, fenerbahçeli yöneticiler, şikeyle ilgili bir şey bilmeden ''başarımızın altında suç aramayın'' diyen zekalarından şüphe duyduğum fenerli taraftarlar... çok güzel bir ahlak sergiliyorsunuz, devam edin!
  (azizadem - 6 temmuz 2011 22:08 ~ 22:09)
 22. demin internette biriyle tavla oynadım. hakaretler, attığım zara konuşmalar, sen bilmiyosunlar, küfürler kırla gitti. hiç bir şey yazmadım. sadece bir sorum var dedim. fenerlisin değilmi dedim. nerden anladın dedi. bu konuda uzmanım, 100 kişi arasından tanırım fenerliyi dedim. ama sanal ortamda bile tanımaya başladım, bu güne kadar adam çıkan tek bir fenerliye rastlamadım dedim. küfür yazdı, devam etti fenerli olduğunu ispata.
  (mahalle takimi - 4 ekim 2011 11:12)
 23. ingilizce karşılığı unidentified talking objects olan tuhaf varlıklar. buraya başka bir gezegenden gelmişler sanırım.

  açacağın pankartı da yapacağın yorumu da tuttuğun takımı da siktirmeden git burdan fenerliiiii....
  (10metin10hagi10arda10 - 19 mart 2012 10:22)
 24. başkalarının başarısına seviniyorsunuz diyerek, trübünde galatasaray-arsenal maçı öncesi arsenal pankartı açanlara

  10 yıldır uefa kupasına seviniyorsun diyerek, 10 yıldır 6-0 a sevinenlere

  12 yıldır bizi kadıköyde yenemiyorsunuz diyerek (son iki yıldır onlarda yenemiyor ama farkında değiller) 30 yıldır türkiye kupası alamayanlara

  beraberliğe seviniyorsunuz diyerek, başka takımların 2-2 berabere kalmasına sevinenlere

  başka takımın 'çocuklar inanın' marşını çalıp birde 2-2 beraber kaldı diye o takım lehine bağırıp, diğer rakibinin gol sevinci (timsah yürüyüşü) ile sevinenlere

  nasıl oynadığımız ortada şike falan yapmadık zaten bir takıma teşvik verip de şunu yenin diyecek birilerinin olduğuna ben inanmıyorum diyerek (denizli'ye para verdiniz) diyenlere

  fenerbahçeli' denir.
  (lionking - 19 mart 2012 11:16)
 25. kalan maçların hepsini alırsak şampiyonuz şeklinde ilginç bir hayat felsefesi edinmiş taraftar grubudur. bu bakış açısından bakarsan sezon başında da kendini şampiyon ilan edebilirsin zira tüm maçları alırsan şampiyon olursun. sanırım her sezonu geçen sezonda olduğu gibi şikeye saibeye açık zannediyorlar.
  (fangoso - 19 mart 2012 11:26)
| 2 >>hakkında · kullanım koşulları · twitter · facebook · mobil · iletişim
© 2008 - 2017 galatasaray sözlük