galatasaray sözlük

| 438 >>
işyeri modu
başlık içinde ara
  gss radyo  
gizle!
 1. sözlük-ü sultani...
  (hagi - 26 ağustos 2008 23:15)
 2. http://www.rerererarara.net adresinden ulaşılabilecek galatasaray ve herşey ile ilgili bilgilere ulaşılabilen yeni nesil kutadgu bilig. *
  (stevengerardlionelmessisentezi - 17 eylül 2008 10:00 ~ 19 ekim 2008 00:08)
 3. tüm galatasaraylıların bilgi kaynağı.
  (leogs - 17 eylül 2008 11:57 ~ 18 eylül 2008 13:44)
 4. daha ilk entry'mde bana ayar veren site olmuştur. bi başlık açayım dedim. o da ne? ''çaylakken başlık açamazsınız, önce yazar olmanız gerekmektedir.'' cümlesini suratıma tokat gibi yapıştırıverdi. bi silkelendim bi kendime geldim. noluyor dedim? iyi de oldu. arada bir yapın.
  (when i dream at night - 17 eylül 2008 16:13 ~ 16:15)
 5. geç bile kalındığını düşündüğüm oluşum.
  (maraques - 17 eylül 2008 17:33 ~ 31 aralık 2008 14:11)
 6. bazı benzerleri oldukça laubali bir şekilde yönetilmektedir. işte bu yüzden her zaman belli bir kalitenin üzerinde olması gereken, galatasaraylı bütün taraftarların keyifle girip vakit geçirebilecekleri bir yer olmalıdır. çünkü galatasaray taraftarının hakettiği içerisinde fenerlilerin cirit attığı, rakiplere bol bol küfredilen bir site değildir. bu başlığın üçüncü entrysinde görüldüğü gibi "tüm galatasaraylıların bilgi kaynağı" olması gerekir.
  (vangobbel - 18 eylül 2008 00:03 ~ 16:51)
 7. şimdi olduğu gibi sadece galatasarayımız ve onu ilgilendiren konularla ilgili başlıkların olmasını istediğimiz kaliteli sözlük.
  (neverfall - 18 eylül 2008 00:06 ~ 00:06)
 8. sadece galatasaray ile sınırlı kalırsa kısır bir döngüde kalmaya mahkum olacak sözlüktür.
  yaklaşan maç başlıkları
  futbolcu başlıkları
  nadiren yaşanan tribün olayları
  galatasaray tarihinden insanlar ve olaylar
  bitti dağılın dumurunun yaşanmaması istenilen ve yelpazenin geniş tutulması gereken bilgi bankası.
  (stevengerardlionelmessisentezi - 18 eylül 2008 00:15)
 9. kalitesini korursa, sağlam bir arşiv olucağına inandığım yapıt.
  (cehennem - 18 eylül 2008 00:16)
 10. antu.com gibi sitelerin üyeleri hakkında angut gibi düşünceler besleyen yazarları barındıran sözlük. belki biraz daha seviyeli olmak sözlük açısından daha yararlı olabilir. en azından bir farkı olur. saygı göstericeksin ki saygı uyandırasın.
  (metin oktay - 18 eylül 2008 00:19)
 11. galatasaray ve onu ilgilendiren konular harici başlık açılması halinde orjinalliğini kaybedecek, özelliğini yitirecek, ve de gitgide piyasadaki diğer sözlükler gibi sıradanlaşacağını düşündüğümüz bilgi kaynağımız.

  (bkz: galatasaray sözlükte gs ve sportif konular harici başlık istemiyoruz fan club)
  (neverfall - 18 eylül 2008 00:54)
 12. açılalı henüz 2-3 gün olmasına rağmen şimdiden bünyesinde 83 tane yazar bulunduran sözluk. *

  (bkz: büyüyorlar efendim durduramıyoruz)
  (augustus - 18 eylül 2008 11:58 ~ 2 şubat 2009 22:52)
 13. bi' rakiblerime laf sokayım, onların başkanlarına halleneyim, kelime oyunlu cin entrylerimi ortama salayım, böyle bi' salyalarımı akıta akıta küfredeyimci yazarlar ile hiçbir ilerleme kaydemez bu sözlük, aklınızda bulunsun.

  çoğumuz başka başka sözlüklerden haber alarak geldik buraya. konsept, dilbilgisi konusundan haberdarız. tabi ki galatasaray ile başlıklar daha fazla olacak. her dakikasını yaşayacağız burada hep beraber. eğer bu oluşumun ömrünü uzun tutmak istiyorsanız sınırları galatasaray ile sonlandırmayın, galatasaray ile çizin. galatasaray dışında günlük haberlere, sanata, kişilere, tespitlere de yer verin. yoksa kendi içinde " ulaeaan biz en birinciyiz ! en iyiyiz " diye bağıran bir güruh olmaktan öteye gidemezsiniz. kimse de siklemez.

  entryleri girerken biraz daha özen, biraz daha dikkat gösterin. aramaya inanın ! gerçekten önemli bu. kuralları anladığınızdan emin değilseniz bir daha okuyun. emin olamadığınız bilgileri aktarmayın. elbet denetlenir buralar. bir ünlü şahsa hakaret boyutuna varan, küçük düşürücü, taciz edici entryler yazmaktan çekinin. hem sizin, hem sözlüğün başı ağrır.

  kendimi sözlük grubuna dahil etmiyormuşum gibi konuştuğuma bakmayın, böyle yazması daha bi' karizmatik oluyor. ehe. gülme şeysi bu.
  (mintax error - 18 eylül 2008 13:26 ~ 13:27)
 14. sadace galatasaray değil sadece futbol ile sınırlı kalması halinde bile yakın zamanda bayması muhtemel sözlük. şu anda öyle bir görüntü var gibi; fakat ilerleyen zamanlarda eminim çizgisini bulacaktır ve kaliteli bir taraftar sözlüğü olacaktır.
  (cracks - 18 eylül 2008 14:57 ~ 22 temmuz 2012 12:36)
 15. bir çok yeni yazar tarafından ultraslan-cafe forumunun değişik konseptli bir kolu sanılmaktadır hala. forumdaki alışkanlıklarını birebir buraya taşımaktadır bu arkadaşlar. öncelikle belirtmek isterim ki, defalarca da belirttiğimiz gibi galatasaray sözlük bir forum sitesi değildir. arkadaşlarının başlığı altına "çok kral insan", "çok iyi biri" gibi düz ve basit yazılar yazılan arkadaşlık sitesi hiç değildir. rakiplerini hor gören, onlara garip garip lakaplar takan, kendi takımının başarısından çok rakibinin başarısızlığını takip eden insaların oluşturduğu 2. sınıf bir taraftar sitesi de değildir. ağır abi ayaklarına yatıp, tribün jargonuyla yazılar yazan, alayına gider tavırlarıyla ona buna sataşan insanların oluşturduğu bir tribün sitesi de değildir. sırf yazmak için yazılan, gereksiz bilgilerle döşenen bir sözlük sitesi de değildir.

  galatasaray sözlük, galatasaray'ı yaşayanların, gününün büyük bir bölümünü galatasaray oluşturanların, kısacası galatasaray'la yatıp galatasaray'la kalkanların, galatasaray'ın bugününü konuştukları, yarınını planladıkları ve hayal ettikleri ve geçmişi hatırlayarak andıkları bir oluşumdur. bunu belli kalıplar içinde yapmayı kendine amaç edinmiştir. eğer bu sanal alemde konuşan kelimelerimiz, yani entrylerimiz ise, bu entryler ana dilimiz olan türkçe, ve o ana dili ayakta tutan kurallar çerçevesinde olmalıdır. burada yazdığımızdan çok okuyoruz. sözlük sadece yazmak için kullanılan bir araç değil, dahası okumak ve öğrenmek için kullanılan bir araçtır. işbu sebeple noktalama ve imlaya özen gösterilmemiş, anlam kaymaları ve anlatım bozuklukları barındıran entryleri okumak bir çok insana göre eziyettir. dahası yazar payesi ana dilini güçlü bir şekilde kullanan ve dilbilgisi kurallarını harfi harfine uygulayan kimselere verilir. bu sebeplerden ötürü galatasaray sözlük'te bir entryde aranan en büyük nitelik, entrynin dilbilgisi kuralarına uygun olmasıdır. ardından gelecek ise; entryi içeriğinin galatasaraylı'ya bir şey verebilmesi ve galatasaray kültürüne yakışır bir şekilde yazılmasıdır.

  diğer bir konuya değinecek olursak; sözlüğün konusu ve sınırları hakkında bir çok görüş var. galatasaray sözlük'ün konusu sadece galatasaray'dır. yani kimsenin eski sevgilisi ya da siyasi görüşü ya da hayat felsefesi ya da sevdiği ve yaptıkları şeyler galatasaray'ı ve onu yaşayan insanları alakadar etmemektedir. bu vesileyle galatasaray'la uzaktan-yakından alakası olmayan şeyler sözlüğümüzün konusu olamaz. bu ihtiyacı karşılayacak çeşitli forum ve sözlük siteleri mevcuttur. yani kimse burada zorla tutulmamakadır. dileyen istediği yerde, istediği forumda yazabilir.

  sözlüğün konusu olan galatasaray sınırlarına gelince, sadece içerisinde galatasaray olan ve galatasaray'ı direk ilgilendiren şeyler olarak algılamamak gerek. galatasaray bir spor kulübüdür ve haliyle tüm spor dalları galatasaray'la uzaktan da olsa alakalıdır. kısacası, galatasaray'ı, spor olaylarını, spor alemindeki gelmiş-gemiş tüm kişileri sözlüğün konusu içine sokabiliriz. (bu konuda ayrıntılı açıklamayı kısa bir süre içinde yapacağım)

  sözlüğün konusuyla ilgili kısıtlamaya getirilen eleştrilerere de yanıt olarak diyebiliriz ki; belirttiğimiz gibi galatasaray bir futbol kulübü değil bir spor kulübüdür. ve bu spor kulübü çeştli branşlarda haftada en az 15-20 müsabakaya çıkmaktadır. ayrıca galatasaray'ın türkiye'nin en büyük spor kulübü ve markası olduğunu düşündüğümüzde, galatasaray'da gündemin hiç bitmeyeceği gerçeğine rahatlıkla ulaşabiliriz. üste de belirttiğimiz gibi, galatasaray'ı konuşmaktan sıkılanlar diğer zamanlarında alternatif forum ve sözlük sitelerini kullanabilirler.

  son olarak; biz bu sözlüğü, biz sözlüğümüz olsun, kişiler gelip burda yazsın, biz de admincilik oynayalım diye kurmadık. çok geniş kitlelere ulaşmak, herkese sesimizi duyurmak gibi bir amacımız da yok. kendi içinde kendine yetecek, galatasaray kültürüyle bezenmiş ve ona göre hareket eden bir avuçu milyonlara yeğleriz.

  haliyle yeni bir oluşum olmanın getirdiği zorlukları yaşıyoruz. en kısa sürede bu oluşuma yakışmadığını düşündüğümüz, kurallara uymayan, bize, bizlere, galatasaray'a ve galatasaraylı'lara bir şey vermeyen yazı ve kişileri aramızdan temizleyeceğiz.

  belirtiğimiz özelliklere sahip, koyulan kurallar çervevesinde hareket eden herkese dostluğumuz, kardeşiliğimiz açıktır. onun dışında bu yazıdan sonra, buradan daha farklı bir ortam aradığını düşünenler bize başvurarak üyeliklerini sildirebilirler.

  vesselam.
  (hagi - 19 eylül 2008 03:59 ~ 04:04)
 16. şu anda 90+ yazarı olan, ancak en yoğun zamanlarında bile online 10-15 yazarı olan oluşum. kardeşim iki entry girilsin de biraz sevinelim.

  edit: acele etmişim biraz, girilecek olan o iki entry doğru düzgün olmaz ise sözlüğün yapısını bozmaya başlayacaktır. dikkatli olmak lazım.
  (vangobbel - 19 eylül 2008 12:30 ~ 16:19)
 17. günümün büyük bir zamanını zevkle geçirdiğim yer.
  (wasabi - 20 eylül 2008 03:53)
 18. dun 1-2 saat yoklugunda " tuh ulan ne guzel takiliyorduk " *dedigim eglenceli sozluk.
  (urfi - 20 eylül 2008 14:25)
 19. saat 00.00' dan sonra herkesin elini ayağını çektiği bir ortam var. daha doğrusu birçok kişi bir başkasının yazmasını bekliyor sol tarafta başlıkların çıkması için. belki de ben öyle bir kanıya vardım.
  (cracks - 21 eylül 2008 00:31 ~ 19 eylül 2011 14:48)
 20. an itibariyle çaylak olduğum sözlük oluşumu. katkılarımız devam edecektir.
  (tikatettim - 23 eylül 2008 01:37)
 21. galatasarayımıza hayırlı olsun.
  (jardel - 23 eylül 2008 01:37)
 22. eğlenirken öğrenilen yer olmasına katkıda bulunacağım günleri beklediğim süppeerr sözlük. çaylaklığı atlatır atlatmaz bu ailenin ferdi olarak diğer yazarlarla birlikte entry kasmaya devam edeceğimiz oluşum. ayrıca açılması üzerine çok fazla zaman geçmemesine rağmen eksiksiz olan bir sözlük. hem hızlı çalışıyor hem hata vermiyor. bir çok sözlük fasilitesini barındırıyor.

  (bkz: yapanın ellerine sağlık)
  (exelance - 23 eylül 2008 02:36)
 23. adını galatasaray'dan aldığı için kaliteli olduğu düşünülen..
  (karin - 23 eylül 2008 17:54)
 24. sol frame'de son bir iki gündür fenerbahçeli ve yabancı birçok futbolcunun ismini gördüğüm (galatasaray'da oynayanların dışındakileri kastediyorum) sözlük. halbuki öncelikle galatasaray'ı galatasray yapan insanlar hakkında entry girmeye abansak arşiv bakımından sözlüğün daha iyi olacağını düşünüyorum. diğerleri de olsun ama bizimkilere abanalım. en azından bir süreliğine.

  (bkz: gül baba)
  (bkz: tevfik fikrek)
  (bkz: ahmet robenson)

  (monarch - 23 eylül 2008 18:15)
 25. sanal ortamda adının yankısının giderek daha yüksek sesle duyulmaya başlanan sözlük.
  (berdus - 23 eylül 2008 18:22)
| 438 >>hakkında · kullanım koşulları · twitter · facebook · mobil · iletişim
© 2008 - 2017 galatasaray sözlük